Czołówka dla harcerzy

czołówka

Wśród rozlicznych rodzajów akcesoriów związanych z harcerstwem i na co dzień wykorzystywanych przez harcerzy oraz skautów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na latarki i lampki oraz masę możliwych wariantów oświetlenia, jakie zdecydowanie akurat tej grupie jest niezbędne. Wśród wartych wyszczególnienia rodzajów należy wspomnieć między innymi o czołówce. Co to takiego?


Czołówka jest to standardowa lampka, jaka przeważnie używana jest przez osoby lubiące wędrować przez góry i jaskinie. Daje ona, jak wskazuje na to już samo jej nazewnictwo, świetne rozeznanie w terenie, gdyś z założenia ma być nakładana na głowę, a stricte na czoło. W związku z powyższym jest to bardzo duży komfort, bowiem wędrujący ma wolne obie ręce, a także pewność, że nawet jeśli natrafi na jakieś przeszkody idąc w ciemności, nie będzie to się wiązało z jego potknięciem się, czy zgubieniem latarki, co często zdarza się podczas https://auto-szkola.com.pl/ trzymania źródła światła w ręce. Pytanie tylko, jak przeciętny harcerz powinien wybierać odpowiednią dla niego czołówkę? W szczególności istotne okazuje się zwrócenie uwagi na to, ile jest potrzebnych mu lumenów w danym określonym modelu.
Ogólnie na rynku dostępnych jest mnóstwo wielorakich typów czołówek, które cechują się mocno zróżnicowanymi parametrami technicznymi. Mowa tu między innymi o ich urozmaiconej mocy, która mieści się w przedziale jakichś trzydziestu lumenów dla czołówek dla dzieci oraz ponad pięciuset lumenów na przykład w modelach zaawansowanych technicznie. Wielu producentów proponuje nawet tak fachowe rozwiązania jak przeszło siedemset lumenów. Poza ilością lumenów warto także zdecydować się a wybór czołówek pod kątem maksymalnego dystansu świecenia. Może to być powiedzmy oświetlenie liczące w swej odległości jakieś sto pięćdziesiąt metrów, ale także i dostępne są te nieco tańsze rozwiązania, w tym czołówki na zaledwie dwadzieścia czy piętnaście metrów dystansu.

Zobacz stronę autora: blachy miedziane

Related Posts