Uzupełnienie stroju harcerza

Uzupełnienie stroju harcerza

strój

Harcerz jest przede wszystkim rozpoznawany po swoim stroju, do którego zalicza się rzecz jasna zwłaszcza wysokiej jakości mundur, ale także i szereg uzupełniających tenże outfit dodatków. A mianowicie, w niniejszym poradniku wirtualnym poświęcimy nieco więcej uwagi strojom harcerza, które opierają się na dodatkach w postaci nakryć głowy.
Klasyczny harcerz nie mógłby istnieć, gdyby nie tłumaczenie zgody na wyjazd dziecka za granicę przywdział na swą głowę tradycyjnego beretu harcerskiego. Jest to od stuleci bardzo o ile nie najbardziej popularny typ dodatków przewidzianych do ubierania na głowie młodszego, czy starszego harcerza. Nie ma znaczenia wiek, zasłużenie, czy też długość czasu przynależenia w harcerskiej instytucji. Warto nadmienić, że wybór akurat beretu a nie przykładowo kapelusików czy czapek z daszkiem bądź profesjonalnych kapeluszy miękkich bądź https://malinowska.pl/obrazy-olejne-oferta-specjalna/ twardych jest o tyle bardziej komfortowy, iż łączy się z praktycznością codziennego zastosowania. Nic nie musimy przymierzać, poprawiać, zmieniać. Po prostu bierzemy beret i nakładamy go na głowę a efekt gotowy. W razie, gdy beret harcerski należałoby zdjąć, wystarczy schować go w kieszeń spodni bojówek bądź wcisnąć wygodnie za pas. Beretki to jednakże tylko jedna z możliwych alternatyw, jeśli chodzi o nakrycie głowy harcerza.


Ponadto, należy także nadmienić, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się berety w postaci dodatków filcowych. Są one komfortowe do zakładania i noszenia, a poza tym mają również specyficzną regulację obwodu głowy, zatem każdy w zasadzie jest w stanie należycie dobrać swój wariant stricte do wymiarów swojej głowy. Do tego niepalna paleta kolorystyczna to dodatkowy atut właśnie tradycyjnych beretów harcerskich.

 

Related Posts